دانلود pdf نویفرت فارسی رایگان

کتاب نویفرت (Neufert) یکی از مراجع مهم مورد نیاز مهندسین معمار و عمران می باشد. در این بخش برای همراهان خط معمار، کتاب نویفرت را بطور رایگان جهت دانلود آماده نموده ایم. لازم به ذکر است دو نسخه از کتاب نویفرت ۲۰۱۴ جهت دانلود آماده شده است. نسخه ی اول، تمام رنگی و نسخه ی دوم سیاه و سفید.بخشی از سخن مولف در مورد این کتاب :
این کتاب در عرصه جهانی همواره به عنوان شاخص ترین کتاب مطرح بوده و طراحان با استفاده از این کتاب بسیاری از نیازهای طراحی خود را طبق ضوابط و استانداردهای روز جهانی بر طرف می سازند نکته مهم

درخصوص این کتاب واحدهای ارائه شده آن می باشد که براساس سیستم متریک بوده و نقشه های آن فاقد مقیاس است و کلیه ابعاد به دلیل عدم داشتن مقیاس در تصاویر، تعیین و مشخص شده است . استفاده از الگوهای استاندارد نقشه کشی باعث می شود که معماران به راحتی بتوانند به نقشه کشی و به بحث در رابطه با آن در دفتر کار خود و یا محل ساختمان پرداخته و همچنین باعث تسهیل عملیت پست و یا بایگانی می شوداین کتاب فاقد ساختار جمله بندی ادبی بوده و بیشتر به صورت فشرده گویی و خلاصه نویسی تهیه و تنظیم شده و با نسخه قدیمی آن (ویرایش سوم) بسیار متفاوت و در عین حال کامل تر می باشد و استانداردهای به روز برای طراحان در آن مطرح شده است و امید است که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.


لازم به ذکر است که در نویفرت ۲۰۱۴ فصل های جدیدتری اضافه شده از جمله:
کشاورزی..
کارهای جانبی…
مهندسی زیستی…
محل سکونت افراد سالخورده….
و…

کتاب نویفرت در طول تاریخ، بشر ابزارهایی را طراحی کرده تا در انجام امور مختلف کمک وی باشد و برای این کار از مقیاس هایی استفاده کرده که طبقاندازه بدن خویش بوده است. تقریباً تا همین امروز، اندام بشر به عنوانمقیاس اندازه گیری مورد استفاده قرار گرفته است. نیوفرت حتی امروز همبسیاری از مردم زمانی درک بهتری از اندازه هایی خواهند داشت که مثلا به آنها گفته شود فلان چیز به اندازه چند نفر است، چند قدم طول دارد،چند فوت عریض است و یا چیزی چند برابر سر آدمی است. تمامی مواردفوق مفاهیمی هستند که از بدو تولد با ما همراه شده اند و اندازه آن هاجزوی از طبیعت ما به شمار می آید. با این وجود، معرفی ابعاد متریک خط پایانی برای به تصویر کشیدن مقیاس های زندگی بود .

سخن ناشر
 انتشارات مهرازان در سال 1386با نگاهی عمیق و جدی به رشته معماری آغازبه کار نمود.برخی از سیاست ها و برنامه هایی که فعالیت این مجموعه را بر اساس آن بنانهادیم عبارتند از :جستجو و یافت کتابهای مرجع و موثر چه آنها که در گذشته نه چندان دورنگاشته شده اند چه آنها که به تازگی به رشته تحریر درآمده اند.تلاش جهت یافت مولفان و مترجمان دگراندیش و پرکارایجاد تفاوت های معنی دار در چاپ کتاب به گونه ای که خواندن متن را سادهنموده و سبب زیبایی و سرزندگی آن گردد.احداث فروشگاه تخصصی و ایجاد محیطی خاص برای معماران و هنرمندانکه در آن یا پیرامون آن اتفاقات مهم در زمینه کتاب یا ساختمان یا نهضت هایموازی مشابه آن امکان خلق یابند.لذا ضمن تشکر و قدردانی از شما خواننده محترم تقاضا داریم با انتقادات وپیشنهادات سازنده خود ما را در به ثمر رساندن این آرمان نیک یاری نمایید.

کتاب نویفرت ۲۰۱۴ در عرصه جهانی همواره به عنوان شاخص ترین کتاب مطرح بوده و طراحان با استفاده از این کتاب

بسیاری از نیازهای طراحی خود را طبق ضوابط و استانداردهای روز جهانی بر طرف می سازند.

نکته مهم درخصوص کتاب نویفرت ۲۰۱۴ واحدهای ارائه شده آن می باشد که براساس سیستم متریک بوده و نقشه های

آن فاقد مقیاس است و کلیه ابعاد به دلیل عدم داشتن مقیاس در تصاویر، تعیین و مشخص شده است.

استفاده از الگوهای استاندارد نقشه کشی باعث می شود که معماران به راحتی بتوانند به نقشه کشی و به بحث در رابطه با آن در

دفتر کار خود و یا محل ساختمان پرداخته و همچنین باعث تسهیل عملیات پست و یا بایگانی می شود.

این کتاب فاقد ساختار جمله بندی ادبی بوده و بیشتر به صورت فشرده گویی و خلاصه نویسی تهیه و تنظیم شده و با نسخه

قدیمی آن (ویرایش سوم) بسیار متفاوت و در عین حال کامل تر می باشد و استانداردهای به روز برای طراحان در آن مطرح

شده است و امید است که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

جهت دانلود رایگان این کتاب از لینک زیر استفاده نمایید :

کتاب نویفرت اطلاعات معماری نشرآزاده تالیف نویفرت ترجمه مظفری ترشیزی شامل سر فصل های زیر میباشد: 
اصول اولیه 
نقشه ها
اصول اندازه  گیری وروابط ان
ساختمان قابل دسترسی
بیولوژی ساختمان
مراحل طراحی
ساختمان بادوام وپایدار
مدیریت امکانات
اصلاح ونوسازی
طراحی ومدیریت اجرا
اجزا ساختمانی:
دیوارها
بتن های کف
سقف ها
 پنجره ها
شیشه
درها
پله ها
 پله ها
اسانسورها
ساختمانهای مسکونی:اصول- تراکم در خانه سازی- جهت یابی- دسترسی ها- نقشه صبقات- فضاها
امکانات اسایش: خوابگاهای دانشجویی- اماکن اقامتی سالخوردگان- تهیه غذا- شبانه روزی جوانان- متل ها- کمپینگ ها- آموزش وتحقیقات -فضاهای فرهنگی: موزه ها سالن تئاترو...
ادارات ودفاتر کار: سازه ها- گرایش ها و...
خرده فروشی: راهنما وگونه شناسی و...
صنعت وتجارت: ساخت سرپوشیده انبارها و..
ساختمانهای مذهبی: کلیساها - کنیسه ها - مساجد
بهداشت: مطب پزشکان- بیمارستانها
ورزش وفراقت: استادیوم تسهیلات ورزشی- سالن های ورزشی: ابعاد- وزنه برداری بوکس و..
استخرهای شنا: سرپوشیده- روباز
حمل ونقل: راها
تسهیلات پارک خورو: فضاهای پارکینگ ضوابط پارکینگ- کارواش
فعالیت ها در فضای باز: گورستان-  قبرها
سرویسهای ساختمانی: انرژی تجدید پذیر
فیزیک ساختمانی- روشنایی روز- حفاضت در مقابل اتش سوزی - نصب سیستم های خانگی- شومینه ها وشفت های تهویه - تبدیل واحد ها و....

دانلود مجموعه کتاب نویفرت که کتابی است که توسط ارنست نویفرت تدوین شد.
و این کتاب با نامنویفرت (به آلمانی: Neufert) در میان معماران به عنوان

منبعی برای استانداردهای معماری در building design و site planning کاربر دارد.

این کتاب اولین بار توسط ارنس نویفرت در سال ۱۹۳۶ به چاپ رسید. ویرایش ۳۹ام آلمانی آن به ۱۷ زبان ترجمه شد

و بیش از ۵۰۰ هزار نسخه از آن فروخته شد.

در این کتاب استانداردهای ابعاد و اندازه و تعداد فضاها و اجزای معماری برای کاربری‌های متفاوت به صورت نقشه و گرافیکی و عددی ارائه گردیده است که برای مراحل ابتدایی طراحی معماری و معماری منظر بسیار کاربردی است.

این کتاب رو به همه ی مهندسین عمران و معماری عزیز کشورمون پیشنهاد میکنیم

و توصیه میکنیم که حتما کل این مجموعه ی بی نظیر رو دانلود کنید

مرجع اطلاعات معماری نویفرت از جمله کتاب هایی ست که مورد نیاز دانشجویان معماری می باشد و استفاده از آن به دانشجویان و مبتدیان این رشته توصیه می شود. کتاب نویفرت شامل اصول مراحل طراحی، اطلاعات اولیه برای محل استقرار وسیعی از انواع ساختمان هاست.
ما در این بخش نسخه جدید از کتاب مرجع اطلاعات و استاندارهای معماری نویفرت را قرار دادیم. شما می توانید کتاب نویفرت را به صورت کاملا رایگان از سایت پارس دیسا دانلود نمایید.

دانلود مرجع اطلاعات معماری نویفرت چاپ اول سال ۲۰۱۴
نویفرت یا مرجع اطلاعات معماری کتابی ست که نخستین بار توسط ارنست نویفرت در سال ۱۹۳۶ تدوین شده و به چاپ رسید. این کتاب منبعی کامل و جامع برای طراحی جزییات ساختمانی و انواع کاربری های مختلف ساختمان می باشد. کتاب نویفرت شامل اصول مراحل طراحی، اطلاعات اولیه برای محل استقرار وسیعی از انواع ساختمان هاست. مهندسین طراح باید درباره ی ضروریات تمام اجزای تشکیل دهنده پروژه های جدید، اطلاهات کافی داشته باشند تا مطمئن شوند که طرح آن ها تمام ضروریات و نیازها را شمال شده و ساختمان مورد نظر با مبانی استاندارها و ضوابط مطابقت دارند.
نویفرت ( اطلاعات تخصصی معماران ) ، یک مرجع تخصصی و ضروری برای طراحی اولیه و برنامه ریزی یک پروژه ساختمانی محسوب می شود.نویفرت برای اولین بار در سال ۱۹۳۶ میلادی توسط ارنست نئوفرت تالیف شد و تاکنون نسخه های بروز شده ای از آن تجدید چاپ و منتشر شده است.
نسخه حال حاضر، ویرایش چهارم ( ۲۰۱۴ ) ترجمه مهندس فرشید حسینی می باشد که توسط انتشارات مهرازان در اختیار معماران فارسی زبان قرار گرفته است. مرجع استاندارد های معماری یا نویفرت ، اولین کتابی است که هر معمار ، طراح داخلی و متخصصین ساختمانی  بدان نیازمندند.  
مرجع نویفرت به صورت مجموعه ای، همه اطلاعات مورد نیاز یک مهندس معمار، مهندس عمران، شهرساز و تکنسین های ساختمانی را برای ایجاد چارچوب در جهت طراحی دقیق و برنامه ریزی فیزیکی هر پروژه ساختمانی فراهم می کند. لازم بذکر است که نویفرت اطلاعات ساختمانی ( استاندارد ها ) را مطابق نوع کاربری ساختمان ، بصورت سازماندهی و طبقه بندی شده ارائه می دهد.
مرجع نویفرت، طیف گسترده ای از اطلاعات و استاندارد های مورد نیاز طراحی ساختمان ، طراحی شهری ، طراحی محوطه و بطور کلی اطلاعات فنی و دقیق طراحی داخلی انواع فضاها و کاربری را در اختیار مخاطب خود قرار داده است.
اطلاعات و استاندارد های این مرجع بصورت قابل فهم برای مخاطب به شکل بیش از ۶۰۰۰ نمودار ، اینفوگرافی و جدول برای تسهیل در خواندن متخصصان ارائه شده است.
بیشتر تصاویر کتاب دارای اندازه گذاری می باشد. همچنین انواع ساختمان ها بوسیله مقاطع طولی و عرضی و نمایش دقیق گرافیکی نشان داده شده ، که این امر کمک شایانی به طراحان ساختمانی می نماید.
در نویفرت علاوه بر استاندارد های ساختمانی ، اطلاعاتی راجع به تاریخ معماری ، اصول و مبانی طراحی معماری ، روانشناسی ادراک عناصر معماری ، اصول ترسیمات نقشه کشی ، دستورالعمل های مذاکره و قرارداد نویسی و غیره ذکر شده است.
این کتاب در اکثر دفاتر معماری دنیا یافت می شود. ضمن اینکه نویسندگان آن ، نویفرت را عاری از کمبود نمی دانند؛ بروز رسانی های سالانه این مرجع ، گواه بر این مدعاست.

الگوی استانداردهای کتاب نویفرت براساس فیزیک بدنی انسان در نظرگرفته شده به همین علت استاندارهای طراحی این کتاب در همه ی دنیا معتبر و قابل اجرا می باشد.

ارنست نویفرت یکی از اولین دانش آموختگان مدرسه باوهاوس، بخش عمده ای از فعالیت های خود را صرف جمع آوری استانداردهای طراحی معماری و ساختمان نمود. کتاب حاضر نتیجه زحمات چندین ساله این معمار می باشد که همه ساله ویرایش جدیدی از آن به چاپ می رسد و در دسترس عموم قرار می گیرد.

مرجع اطلاعات معماری نویفرت تاکنون به ۱۷ زبان دنیا ترجمه شده و بیش از ۵ هزار نسخه از آن به فروش رسیده است.


دانلود نویفرت 2019درباره : دانلود پروژه معماری ,
بازدید : 283
تاریخ : شنبه 21 دي 1398 زمان : 18:2 | نویسنده : seo man | لينك ثابت
مطالب مربوط
ارسال نظر

نام شما *
ایمیل * (برای عموم نمایش داده نخواهد شد)
سایت شما


:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S

نظر خصوصی
کد امنیتی :


لینک دوستان

تمامی حقوق مطالب، تصاویر و طرح قالب برای سایت دانلود رایگان پروژه معماری با بهترین کیفیت محفوظ است، نقل و استفاده از آنها در سایت ها و نشریات تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.
Powered By rozblog and Hosted By Rozblog.com